Gaultéria * Wintergreen * esenciálny olej - záruka 01/24

Svaly, kosti, šľachy a bolesti s tým spojené, lymfa.

Väčšine súčasných zákazníkov je známa vôňa a chuť wintergreenu vzhľadom na jeho obľúbenosť v cukríkoch a žuvačkách. Esenciálny olej Wintergreen však má oveľa viac, čo môže ponúknuť. Francúzská medicína ho používalokálnu aplikáciu na pokožku v oblasti citlivých kĺbikov,utíšenie nepokojného a namáhanéhosvalstva, môže uľaviť pri kŕčoch, utišujúco a upokojujúco pôsobí aj na šľachy, vysoký krvný tlak, môže pomôcť pri zápaloch. Napomáha aj pri akné, infekcií a zápale močového mechúra, opuchu, edéme, zníženej teploty, infekcii. Napomáha aj pri drenáži, očiste lymfatického systému, obezite, môže utíšiť od bolesti pri rednutí kostí. Je známi svojou schopnosťou uľaviť od bolestí kostí. Aromaticky povznáša, otvára a zvyšuje vedomie v zmyslovom systéme. Pri lokálnom použití sa môže aplikovať bez riedenia, alebo pri deťoch a ľuďoch s citlivou pokožkou zriedený v pomere 1:1. Nevhodný pre tehotné, pre ľudí trpiacich epilepsiou. Niektorí ľudia sú na metyl silicylát alergický, stačí otestovať na malom kúsku pokožky. 

Veľkosť: 15 ml 

* dopredaj, končí na trhu, posledné 3 ks s končiacou zárukou 01/24 *

18,90 € 37,70 €

!!! Gaultériu - Wintergreen - nikdy neužívame vnútorne, to nám naznačuje aj jeho vrchnáčik, ktorý je bezpečnostný, aby tento olej neotvorili deti.

! Dôležité: Pravý éterický olej je v skutočnosti vyrábaný v takých malých množstvách ( v porovnaní s veľmi rozsiahlým použitím syntetického metyl salicylátu), že pokiaľ by ste chceli gaultériový éterický olej použiť na terapeutické účely, mali by ste si overiť zdroj tohto oleja, aby ste sa ubezpečili, že je to skutočný éterický olej a nie syntetický.

  • Wintergreen má otepľujúci účinok pri aplikácii na pokožku a je výborný na použitie ako upokojujúca masáž. Zrieďte s masážnym olejom, aby ste minimalizovali citlivosť na kožu.
  • Na upokojujúci kúpeľ pridajte 1-2 kvapky esenciálneho oleja Wintergreen na teplú kúpeľovú vodu.