Zábaly tela

Už ste na svojom tele pocítili luxus zábalu? Tento druh relaxu je veľmi obľúbený a navyše poskytuje viacero plusov. 


Podľa toho, čo na telo nanesieme, môžete:

  • bojovať proti celulitíde, nahromadeným tukom,
  • posilniť pohybový aparát,
  • doplniť sa minerálmi alebo
  • odstrániť toxíny z tela.

Čo je to ten zábal?

Ak ste sa so zábalmi ešte nestretli, stačí krátke vysvetlenie. Už z názvu je jasné, že vaše telo bude zabalené do špeciálnej fólie či textilnej látky, no ešte pred tým naň bude nanesená účinná látka.


Anticelulitídny zábal so zoštihľujúcim efektom

Je to francúzsky produkt značky MARY COHR Paris, na báze esenciálnych olejov, s kofeínom a isoslim komplexom.

Pred zábalom je vykonaný Mangový píling pokožky, anticelulitídna manuálna masáž s lymfodrenážným účinkom alebo LPG prístrojová vákuová masáž

Následne sú postihnuté partie zabalené do wrapu, a pre zvýšenie teploty a tým zosilnenie účinku zábalu, je telo zabalené do fólie. Zahrievanie prebieha 20 minút.


Parafínové zábaly

Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú popraskanú pokožku. Uvolňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh, procedúra prispieva aj ku zmierneniu bolestí pri artritíde, umožňuje lepšie vstrebávanie výživných látok. 

Princíp: Lokálna aplikácia tepla pôsobí na kostrové svalstvo relaxačne, predovšetkým uvoľňuje kŕče a fixované držanie častí tela spôsobené skráteným svalu, zmenšuje chronickú bolesť, zvyšuje lokálne prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív, pôsobí na zmäkčenie väziva, na resorpciu chronických infiltrátov a edémov, má sedatívne a imunologické účinky. Doba trvania procedúry je cca 15 - 20 minút. 

Parafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky. Ide o lokálnu aplikáciu tela, kedy sa využíva odovzdávanie skupenského tepla pri tuhnutí tekutého parafínu.

Má blahodárny účinok na rast a pevnosť nechtov. Parafínový zábal je možné spraviť aj na chodidlá.

Bahenný zábal

Zábal z bahna z mŕtveho mora býva často používaný pri veľmi suchej, až psoriatickej pokožke, na jej regeneráciu a na liečenie rôznych kožných egzémov. 

Taktiež ho často odporúčajú lekári pre pacientov trpiacimi bolesťami kĺbov a pohybového aparátu. 

Minerály z bahna z mŕtveho mora prenikajú hlboko do podkožných tkanív a napomáhajú tak pri bolestiach a pri kožných ťažkostiach.Spevňujúci zábal

Je to francúzsky produkt značky MARY COHR Paris, na báze esenciálnych olejov, s revitalizujúcim účinkom. 

Pred zábalom je vykonaný Mangový píling pokožky, anticelulitídna manuálna masáž s lymfodrenážným účinkom alebo LPG prístrojová vákuová masáž.  

Následne sú postihnuté partie zabalené do wrapu, a pre zvýšenie teploty a tým zosilnenie účinku zábalu, je telo zabalené do fólie. Zahrievanie prebieha 20 minút. Kontraindikácie na parafínové zábaly:

varixy v oblasti ošetrenia, kožné plesne, vysoký krvný tlak, kardiovaskulárne ochorenia, hnisavé kožné a zápalové ochorenie, horúčkovité a zápalové ochorenia, dermatomykózy, osteoporóza, kovové implantáty v mieste ošetrenia


Samozrejme, použiť sa dá oveľa viac prírodných látok, ktoré majú blahodarné účinky na telo i pokožku. 

Prvé viditeľné výsledky sú už po jednom raze, oveľa efektívnejšie však pôsobia pravidelné zábaly.

Procedúra trvá približne 30 minút až hodinku a celý ten čas ste v polohe ležmo a vychutnávate si ničnerobenie.