Chemický píling

Chemický píling je inovačné riešenie s mimoriadnymi výsledkami. Ponúkame radu profesionálných pílingových ošetrení. Chemické pílingy sú určené pre HĹBKOVÚ OBNOVU a silné omladenie pleti, odstránenie vrások, akné, starších pigmentových škvŕn a ďalších defektov či známok predčasného stárnutia pleti. Vďaka druhu a koncentrácie pílingu záleží na povahe a intenzite ošetrovaného prípadu či zvláštnostiach každého klienta. Vykonávame viac ako 20 druhov chemických pílingov pre pleť aj telo.

Chemický píling, patrí medzi obľúbené neinvazívne techniky v estetickej dermatológii. Spočíva v chemickom narušení povrchových, či hlbších vrstiev pokožky a jej následnom odlúčení. Pleť môže lepšie prijímať účinné látky a vitamíny, ktoré po aplikovaní krémov nezostanú v hornej zhrubnutej časti pokožky, ale preniknú do jej hlbších vrstiev. 

Už Egypťania a Babylončania používali na starostlivosť o telo a tvár píling na omladenie pokožky. Známa egyptská kráľovná Kleopatra používala na zjemnenie pokožky kyselinu mliečnu a vínnu. Na cesty si vozila stádo oslíc a kúpala sa v ich skysnutom mlieku. V stredoveku sa používalo víno s kyselinou vínnou na omladenie pokožky.

Veková hranica:

Píling je možné použiť už od adolescentného veku (12 rokov) najčastejšie na zhrubnutú, mastnú pokožku s akné, kedy sa používa ako doplnková liečba akné, či pri iných kožných ochoreniach spojených so zhrubnutím kože. Horná veková hranica je neobmedzená, záleží od citlivosti pokožky a koncentrácie pílingu.

Jednodložkové chemické pílingy môže klient absolvovať raz za tri týždne. Kombinované chemické pílingy vzhľadom k obsahu hojivých a ukľudňujúcich zložiek možno absolvovať raz za týždeň.

Je dôležité vedieť, že pri liečení akné, je po chemickom pílingu do pár dní zhoršenie pleti, po 2 týždňoch sa vykoná čistenie pleti a po ďalších 2 týždňoch opäť chemický píling.

Niektoré chemické pílingy sú vhodné AJ NA TELO, ako napríklad na zvráskavený dekolt, ovädnuté poprsie, ochabnutú pokožku na tele, liečenie strií, redukciu podkožného tuku a omladenie kože tela. Najúspešnejsie je to kombinovať s telovou mezoterapiou. Aj toto všetko nájdete v našom Centre Vital Spa. 

Prednosti chemických pílingov:

Spočívajú v jednoduchej aplikácii spojenej s masážou pleti a krku a počas pôsobenia masky aj masážou dekoltu a trapéz. Možno ho viackrát opakovať až do dosiahnutia žiadaného efektu, taktiež je možne typy chemických pílingov striedať. Píling možno používať aj ako udržiavaciu procedúru po dosiahnutí želaného efektu každých 4-8 týždňov v nižších koncentráciach.

Minimálny odstup medzi jednotlivými aplikáciami je 7-21 dní, záleží od typu kyseliny ako aj či je chemický píling jednozložkový alebo viaczložkový. Viditeľný výsledok na pleti po chemickom pílingu je vždy už po prvom ošetrení. Pre dobrý a trvácnejší efekt je vhodné absolvovať kúru 3-8 pílingov, ideálne v jarnom alebo jesennom období alebo podľa potreby klienta. 

Chemický píling je možné aplikovať AJ POČAS LETNÝCH DNÍ, avšak najbližších 30 dní po ošetrení je nutné aplikovať na tvár ochranný krém s faktorom 50. Počet ošetrení je vždy individuálny, podľa stavu a veku danej pleti. 

Čo všetko rieši chemický píling?

*  hĺbkové čistenie pleti a pórov  *  exfoliácia odumretých buniek pleti  *  antibakteriálny efekt  *  hydratácia pleti  *  odmastnenie pleti a redukcia tvorby mazu  *  detoxikácia pleti  *  znižovanie zápalu v pleti a jeho hojenie  *  ošetrenie bielych bodov na pleti  *  odstránenie jazvičiek po akné  *  liečenie akné aj cystické  *  zjemnenie zatvrdnutej kože  *  sťahovanie rozšírených pórov, ako aj liečenie chorôb ako *  psoriáza  *  bradavice  *  aktinická keratóza  *  egzém  *  dermatitis  *  melasma  *  rôzne vyrážky  *  strie  *  rosacea  *  hormonálna pigmentácia  *  seborea  *  solárne lentigo  *  periorálna dermatitída  *  milia *

Ďalej *  zníženie tmavých kruhov pod očami * omladenie pokožky  *  spevnenie pokožky  *  eliminácia stareckých škvŕn  *  eliminácia vrások a defektov spôsobených fotostarnutím  *  eliminácia očných vrások ako aj mimických vrások  *  zosvetlenie pleti *  odstránenie škvŕn  *  bunková obnova  *  stimulácia tvorby kolagénu  *  zlepšenie zošedlej pleti z fajčenia  *  rozžiarenie pleti  *  zlepšenie obranyschopnosti pokožky  *  eliminácia voľných radikálov v pleti  *  blokácia tvorby melanínu  *  odstránenie oxidačného stresu  *  zlepšenie ochabnutého obočia a viečok  *

Miesta vhodné na ošetrenie: 

 • tvár - používajú sa všetky koncentrácie
 • krk, chrbty rúk, dekolt, chrbát - tu je vhodné použiť vyššie koncentrácie
 • telo: prsia, brucho, chrbát, stehná, zadok; pri aplikácií na telo je vhodné kombinovať s mezoterapiou.

U nás používane kyseliny s percentom koncentrácie sú: 

Jednozložkové:

 • čistiaca kyselina salicylová - 10%, 
 • kyselina salicylová 15% a 20%, 
 • kyselina mandľová 35% a 45%, 
 • kyselina mliečna 35% a 45%, 
 • kyselina glykolová 30%, 
 • kyselina azelaová 25%, 
 • kyselina pyrohroznová 20%, 
 • meso jessner (resorcinol 10%), 
 • kyselina fytová 10%, 
 • glutathione 20%,

Kombinované:

 • meso regulator ( hexapeptidy 20% + kyselina azelaová 20% ),  
 • meso flash ( arginin 20% + kyselina mliečna 10% + alantoin 1% ), 
 • meso antiaging ( kyselina pyrohroznová 20% + kyselina fytová 5% ), 
 • meso lifting ( kyselina mliečna 20% + DMAE 3% ), 
 • meso whitening ( arbutin 10% + kyselina citrónová 10% + kyselina mliečna 10% + kyselina kojová 5% + kyselina salicylová 3% ), 
 • modifikovaný meso jessner ( resorcinol 15% + kyselina mliečna 10% + kyselina citrónová 3% ),
 • píling T35P ( kyselina trichloroctová 35% + peroxid vodíku + kyselina kojová + arbutin ), 
 • píling T50T35 ( kyselina tranexamová 50% + kyselina thioglykolová 35%

Kontraindikácie

Kontraindiácie su rôzne pri rôznych typoch chemických pílingov. To čo je kontraindikáciou pri jednom type pílingu, nemusí platiť pri inom type, nakoľko práve ten to môže hojiť.

Vo všeobecnosti môžeme hovoriť o nasledujúcich kontraindikáciách: aktívny herpes, bakteriálna infekcia, nezhojené jazvy, opar, ekzém, zápal kože, alergická reakcia v ošetrovanej oblasti, tehotenstvo, súčasná celková liečba retinoidmi, stavy spojené s poruchami imunity, tesne po iných korektívnych zákrokoch ako je napr. dermabrázia, laserové výkony, mechanický peeling, depilácia voskami, živicami, epilácia elektrolýzou, rádioterapia, kryalizačné výkony, čerstvé jazvy, sklon k tvorbe keloidných jaziev, rany, bradavice, popáleniny.

U recidivujúceho herpes simplex (opar) je vhodné celkovo preventívne užiť virostatiká 2 dni pred a 3 dni po pílingu.