Lymfatická masáž

Medicínska Lymfatická masáž

Telom denne pretečú 2-3 litre lymfy, z toho 60 % až 80 % v podkoží. Je to vlastne čistička organizmu. Ak pijeme málo tekutín, lymfa a krv sú zahustené. Lymfa v takom prípade nedostatočne čistí a krv je málo okysličená. Cievy lymfatického systému sú hladké a toku lymfy pomáha iba kostné svalstvo, dýchanie, peristaltika čriev, záchvevy tepien. Lymfatickou masážou sa prietok lymfy zrýchli až 5-násobne po dobu 24 hodín. Deje sa tak i napriek tomu, že lymfatická masáž je veľmi jemná, mäkká technika, ktorá sa robí pomaličky, v presných bodoch s nasmerovaním toku do hlavných lymfatických uzlín.

V organizme človeka predstavuje lymfatický systém dôležitú súčasť spôsobu odstraňovania nepotrebných látok - nepotrebných bielych krviniek (lymfocytov), častíc baktérií a vírusov. Slovo lympha je gréckeho pôvodu a znamená čistú pramenitú vodu. Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému a zahŕňa lymfatické uzliny a cievy a lymfu. Pri zhoršenej funkcií lymfatického systému dochádza k hromadeniu škodlivých splodín v organizme s následkom oslabenia imunitného systému. Viac ako 80% lymfatického systému sa nachádza v koži a v podkoží.

Masáž podporuje detoxikáciu, zvyšuje imunitu a pomáha proti opuchom alebo chronickej únave. Manuálna lymfodrenáž je jednou z najužitočnejších procedúr pri eliminácii celulitídy a výrazne tiež ovplyvňuje znižovanie hmotnosti.

°°°°° Medicínska lymfomasáž ručná učí telo a lymfu pracovať tak, aby ste nemuseli chodiť stále na masáže. Preto celé telo trvá 4 hodiny, klienti si to rozdelujú na dve mesáže v priebehu jedného týždňa. Bežná lymfomasáž iba vytlačí tekutinu z tela ale neučí lymfu ako má sama pracovať. °°°°°


Cena Medicínskej Lymfatickej ručnej masáže:
  • Bazálne ošetrenie uzlín v trvaní 1h - 40€
  • Polovica tela v trvaní 2h - 80€
  • Celé telo v trvaní 4h - 160€ - rozdeľujeme na dva termíny po 2h v priebehu max 7 dni, ideálne však čím skôr po sebe.

Online rezervácia

Alebo nás kontaktujte telefonicky: 0948 40 10 70