Aromaterapia

Aromaterapia

sa vykonáva za pomoci éterických olejov. Aj keď olej nie je to správne pomenovanie, avšak je to tak už zaužívané. Ide presne o esencie, resp. výťažky získané z rastlín, ich kvetov, stoniek, korienkov a pod. Esencia je najkoncentrovanejším reprezentatom liečivej sily rastliny, nositeľom jej životnej energie a charakteristických vlastností. Je to najjemnejšia a súčasne najcennejšia časť rastliny.

Terapeutické účinky tejto esencie však prebiehajú oveľa intenzívnejšie, na rozdiel od pôsobenia rastliny ako celku, poprípade prostredníctvom extraktu. Olejové esencie však v rastline nájdeme len v nepatrných kvapôčkach, ktoré sa nachádzajú v jej koreňoch, kvetoch, listoch, kôre, živici alebo plodoch.


Pozor! Umelo, chemicky vyrobené éterické esencie sú absolútne nepoužiteľné na terapeutické účinky!


Preto na terapeutické účinky používame výhradne čisté prírodné éterické esencie.

Oleje, resp. esencie, uchovávame v tmavých fľaštičkách z hnedého skla, ktoré neprepúšťajú svetlo. Oleje nevystavujeme veľkému teplu a vlhku. Proti vzduchu a vlhku oleje chránime starostlivým a včasným uzavretím.

Produkty si môžete zakúpiť na tejto webovej stránke v časti E-SHOP

Esenciálne oleje certifikovanej čistej testovanej triedy doTERRA

Éterické oleje svojou vôňou prostredníctvom čuchových buniek stimulujú mozgový systém a ten potom spúšťa reakcie celého organizmu.

V porovnaní s klasickými psychofarmatikami je ich veľkou devízou fakt, že nedisponujú škodlivými vedľajšími účinkami. 

Premeňte starostlivosť o zdravie na príjemné 

rozmaznávanie sa.