Depilácia tela a tváre

Depilácia pomocou horúceho vosku patrí medzi najpopulárnejšie spôsoby odstraňovania nežiaduceho ochlpenia na tele s dlhodobým účinkom.  

Ako prebieha ošetrenie?

Horúci depilačný vosk aplikujeme na požadovanú oblasť a následne sa naň priloží kus pevnej látky. Ten sa potom prudkým pohybom strhne v protismere rastu chĺpkov. Zvyšky vosku, ktoré zostanú na pokožke, sa odstránia pomocou hojivého oleja.
Dĺžka ošetrenia je vždy závislá od plochy, ktorá sa depiluje. Môže teda ísť o 3 minútové ošetrenie v prípade hornej pery alebo pol hodinové, či hodinové v prípade kombinácie rôznych lokalít na tele.

Pre niektorých klientov môže byť táto forma odstraňovania chĺpkov bolestivá, všetko však záleží od individuálneho prahu bolesti. Keďže kozmetička vosk odtŕha rýchlym a prudkým pohybom, bolesť je veľmi krátka a väčšina klientov ju pociťuje iba ako krátke štipnutie. V mnohých prípadoch klienti po čase bolesť prestanú vnímať úplne.

Keďže pri nej dochádza k vytrhnutiu chĺpka aj s korienkom, trvá niekoľko dní až týždňov, kým znova narastie. Po opakovanom depilovaní chĺpkov takýmto spôsobom, sa môže stať, že na niektorých miestach chĺpky skoro úplne prestanú rasť, resp. im bude trvať veľmi dlho, kým opäť narastú avšak veľmi jemné. Spolu s nežiaducimi chĺpkami je odstránená aj vrchná vrstva odumretej kože, takže depilácia zanecháva nohy jemné a hladké

Depiláciu voskom je potrebné opakovať v pravidelných intervaloch, približne po 3 až 4 týždňoch, avšak jej výhodou je, že chĺpky zanecháva na rozdiel od žiletky jemné ako keď rastú prvýkrát. Tento typ depilácie je vhodný rovnako pre dámy ako aj pánov a je možné aplikovať ho na takmer akejkoľvek lokalite na tele - od hornej pery, cez podpazušie, chrbát až po lýtka.