Masáže

V našej bohatej ponuke nájdete rôzne typy masáží a terapií, ktoré sú zamerané na riešenie špecifických problémov vášho tela. Vyberte si z nich a my sa postaráme o vaše telesné, ale aj duševné zdravie. 


Využívanie dotykov rúk na vyvolávanie fyzickej a duševnej pohody patrí medzi najstaršie formy prírodnej liečby. Masáž ako taká pomáha k upevneniu telesného a duševného zdravia, povzbudzuje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, harmonizuje, regeneruje a čistí organizmus od splodín. Masáže zvyšujú pružnosť svalstva aj pokožky. 

AromaTouch Body Spa by doTERRA

AromaTouch Body Spa
AromaTouch Body Spa

* podporuje imunitný systém, * dokonale zrelaxuje celé telo, * redukuje zápal v tele, * podporuje homeostázu, * poskytuje pomoc pri napätí, pri úľave od stresu, * upokojuje bolesti svalov, povzbudzuje a obnovuje činnosť svalov, * zlepšuje cirkuláciu krvi. 

Používanie ôsmich špecifických esenciálnych olejov Certifikovanej čistej testovanej triedy (CPTG) v doTERRA, Technike Aromatouch je klinickou metódou aplikácie esenciálnych olejov pozdĺž energetických meridiánov a viscerálnych kontaktných bodov chodidiel a chrbta na pomoc pri balancovaní sympatických a parasympatických nervových systémov v tele. 

Je to jedinečný proces, pri ktorom je sympatický a parasympatický nervový systém znovu naštartovaný.

Funguje na fyzickej aj emocionálnej úrovni a účastníci pri odchode nádherne voňajú! Je uzemňujúca a uvoľňujúca.

Antistress Body Spa

Antistress Body Spa
Antistress Body Spa

Naša vlastná technika hladkania a jemnej akupresúry inšpirovaná francúzskými metódami uvoľnenia tela a spustenia lymfatického obehu a cirkulácie krvi. Táto metóda je podporovaná liečivými účinkami prírody vďaka prírodným esenciálnym olejom. ktoré sú individuálne vyberane pre daného klienta, podľa jeho potrieb.

Po tejto technike klienti odchádzajú s Ľahkou hlavou, je to úplný reset a relax na emocionálnej aj psychickej úrovni.

Je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí:

* majú problém so spánkom, * sú preťažení, * sú vyčerpaní, * sú pod napätím, * sú v zhone, * sú vystresovaní, * po operáciách, * majú oslabenú imunitu, * pracujú v otvorených kanceláriách, * pre študentov, * pre všetky vekové kategórie

Pílingová škrabkacia masáž tela

Pílingová škrabkacia masáž
Pílingová škrabkacia masáž

Táto unikátna metóda, ktorá sa robí iba v Centre Vital Spa, dokáže úplne uvoľniť celé telo, naštartovať lymfatický obeh, rozprúdiť krv a v prípadnom mrazivom počasí príjemne rozohriať celé telo na niekoľko hodín. 

Dosiahnete tak 2v1. Antistresovú škrabkaciu masáž tela a špeciálne pílingovo olejové ošetrenie pokožky celého tela. 

Doprajte si hýčkanie tela, ktoré spája príjemné škrabkanie a masáž tela v jednom. Veľmi vhodné pred dovolenkou s pobytom na slnku, pre rovnomerné a dlhotrvajúce opálenie pokožky.

Pílingovým, škrabkacím, masírovaním dochádza k priamemu pôsobeniu na nervové zakončenia pod pokožkou. Vaša myseľ sa tak úplne uvoľní a Vy spoznáte stav "Prázdna hlava". Plus ide o regeneráciu pokožky na lipidovej báze. Nakoľko je náš domáci kávový peeling až na tele zmiešaný s bio olejčekom, dochádza k úplnej regenerácií pokožky, ktorá ostáva krásne lesklá a žiarivá. Lipidi prenikajú do našej pokožky úplne prirodzene a s ľahkosťou a tak nedochádza k vysušovaniu kože.

Po masáži je pokožka ošetrená olejčekom s pridaním bylinkovej silice podľa typu pokožky, pre úplnú hydratáciu a vitalitu kože.

Relaxačná masáž tela

Relaxačná masáž tela
Relaxačná masáž tela

Relaxačná masáž okrem toho, že pôsobí relaxačne, dokáže povzbudiť náš imunitný systém alebo čistiť naše telo od splodín.

Relaxačná masáž pomáha nielen pri uvoľnení svalov, ale aj mysle. Pôsobí proti stresu, depresii a únave.

Dokáže stimulovať alebo uvoľňovať svaly, čím spôsobujú účinok liečivej energie dotyku. Relaxačná masáž je kombináciou rôznych typov masáží a na rozdiel od klasickej je jemnejšia. 

Relaxačná masáž chodidiel

Relaxačná masáž chodidiel
Relaxačná masáž chodidiel

Je náhradou reflexnej masáže pre tých, čo uprednostňujú jemnejšie techniky. Výborne sa kombinuje s našim bylinkovým kúpeľom chodidiel.

Táto naša vlastná technika je výborným prostriedkom na odstránenie únavy nôh. Masáž zmierňuje bolesti a svalové kŕče, prekrvuje svaly a kožu a výborne vplýva na psychiku. Masáž je ideálna pre uvoľnenie nôh po celodennej námahe. Prináša pokoj, relaxáciu, zabezpečí odstránenie pocitov ťažkostí a únavy.

Pred masážou je vykonaný píling chodidiel, pre lepšiu absorbciu esenciálnych olejov a pre lepšie vnímanie masážnych techník.

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné body všetkých orgánov tela. Masážou, respektíve stimulovaním týchto bodov jemnou akupresúrou, dochádza k harmonizácii a podpore činnosti týchto orgánov. Masáž nôh tak pôsobí nielen na nohy, ale na celé ľudské telo.
Masáž môže absolvovať takmer každý, kto sa potrebuje uvoľniť po ťažkom dni.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel
Reflexná masáž chodidiel

Táto masáž stimuluje reflexné body a plôšky na chodidlách, ktoré sú neurologicky prepojené s vnútornými orgánmi, ale aj pohybovým ústrojenstvom a chrbtom. Ak sú niektoré časti bolestivé znamená to buď už existujúci zdravotný problém alebo je daná časť len oslabená. Touto masážou sa stimuluje nervový systém a mozog, aby sa zmobilizoval a spustil interné liečebné procesy na odstránenie problému. Uvoľňuje stuhnutia svalov a stavcov na chrbáte, prípadne iných častí tela.

Osvedčuje sa aj pri migréne, ako aj u autoimunitných ochorení - astmy, artrózy alebo alergie. Dokáže údajne aj vyladiť a vyčistiť organizmus, oslabený dlhodobým užívaním liekov.

Bankovanie

Bankovanie
Bankovanie

Patrí medzi jednu z najstarších metód používaných v tradičnej čínskej medicíne. Nejde však len o masáž, ide skôr o liečebnú metódu, využívanú od čias stredoveku. Bankovanie môže byť bez problémov vykonávané od 6. rokov ale taktiež aj na pacientoch v dôchodkovom veku. Dôkladne detoxikuje celý organizmus.

Využíva sa predovšetkým na * znižovanie bolesti * liečenie svalových spaziem * prekrvenie končatín * znižovanie zápalového stavu pacienta pri pooperačných stavoch, zápale šliach, kĺbov *podporenie lymfatického a imunitného systému * čistí krv, zlepšuje krvný obeh, a tým pozitívne vplýva i na činnosť srdca * pomáha pri reumatizme, anémii * obnovuje funkcie nervového systému.

Klasická masáž tela

Klasická masáž tela
Klasická masáž tela

Prináša uvoľnenie a relax po fyzickom a psychickom vypätí. Je to systém postupných hmatov a pohybov, ktoré majú za cieľ navodiť celkovú regeneráciu tela. Pôsobením na kožu, svaly a šľachy sa zlepšuje krvný obeh, ktorý pomáha odstraňovať metabolity spôsobujúce bolesť a stuhnutosť. Blahodarne pôsobí na celkovú kondíciu.

Vhodná napríklad pri poruchách pohybového aparátu, neurologických ochoreniach, sedavej práci, ochoreniach tráviaceho systému, stavoch dlhodobého znehybnenia a pri svalovej únave.

Medová detoxikačná masáž chrbta

Medová detoxikačná masáž chrbta
Medová detoxikačná masáž chrbta

Vynikajúci a veľmi pohodlný spôsob detoxikácie organizmu. Odstraňuje toxicitu z liekov, potravín, vplyvu životného prostredia. Sú to usadeniny, ktoré sa nahromadia v tkanivách, pretože ich telo nevie dostatočne vylúčiť vlastnými procesmi.

Je to technika rúk, ktorá v spojení s medom pôsobí ako vysávanie, pumpovanie. Je vynikajúcou relaxačnou, detoxikačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá v človeku pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia. Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, upravuje metabolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku.

Veľmi účinne pôsobí proti chorobám, možno ju však aplikovať aj pre zvládnutie stresu, pri chronických a civilizačných chorobách, pri jarných očistných kúrach, únave, oživuje vnútorný organizmus, čistí pokožku a zanecháva ju zamatovo hladkú.

Med obsahuje dôležité minerálne látky a stopové prvky. Počas masáže sa cez pokožku tieto látky dostávajú do tela. Dotyk sa pri masáži stáva komunikáciou. Aktivuje sa ním vegetatívny nervový systém a krvný obeh. 

Lymfatická masáž tela - ručná, medicínska

Lymfatická masáž tela - ručná
Lymfatická masáž tela - ručná

Lymfodrenáž u nás vykonávame ručne alebo aj prístrojovou lymfodrenážou alebo vákuovou masážou LPG prístrojom

°°°°° Medicínska lymfomasáž ručná učí telo a lymfu pracovať tak, aby ste nemuseli chodiť stále na masáže. Preto celé telo trvá 4 hodiny, klienti si to rozdelujú na dve mesáže v priebehu jedného týždňa. Bežná lymfomasáž iba vytlačí tekutinu z tela ale neučí lymfu ako má sama pracovať. °°°°°

V organizme človeka predstavuje lymfatický systém dôležitú súčasť spôsobu odstraňovania nepotrebných látok - nepotrebných bielych krviniek (lymfocytov), častíc baktérií a vírusov. Slovo lympha je gréckeho pôvodu a znamená čistú pramenitú vodu. Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému a zahŕňa lymfatické uzliny a cievy a lymfu. Pri zhoršenej funkcií lymfatického systému dochádza k hromadeniu škodlivých splodín v organizme s následkom oslabenia imunitného systému. Viac ako 80% lymfatického systému sa nachádza v koži a v podkoží.

Masáž podporuje detoxikáciu, zvyšuje imunitu a pomáha proti opuchom alebo chronickej únave. Manuálna lymfodrenáž je jednou z najužitočnejších procedúr pri eliminácii celulitídy a výrazne tiež ovplyvňuje znižovanie hmotnosti.

Telom denne pretečú 2-3 litre lymfy, z toho 60 % až 80 % v podkoží. Je to vlastne čistička organizmu. Ak pijeme málo tekutín, lymfa a krv sú zahustené. Lymfa v takom prípade nedostočne čistí a krv je málo okysličená. Cievy lymfatického systému sú hladké a toku lymfy pomáha iba kostné svalstvo, dýchanie, peristaltika čriev, záchvevy tepien. Lymfo-masážou sa prietok lymfy zrýchli až 5-násobne po dobu 24 hodín. Deje sa tak i napriek tomu, že lymfo-masáž je veľmi jemná, mäkká technika, ktorá sa robí pomaličky, v presných bodoch s nasmerovaním toku do hlavných lymfatických uzlín.

Ayurvédska masáž hlavy

Ayurvédska masáž hlavy
Ayurvédska masáž hlavy

Masáž na podporenie rastu vlasov.

Masáž hlavy nielen ako relax, ale aj ako ozdravný proces pre telo.

Stimulovanie pokožky hlavy k zdravším a hustejším vlasom.
Už po dvoch mesiacoch prvé výsledky!

Naši zákazníci, ktorí raz do týždňa počas 12 týždňov využijjú túto masáž, uvidia v krátkom čase už prvé výsledky.

Vďaka masáži hlavy je viditeľný rast vlasov, ktoré sú oveľa pevnejšie a to nezávisle od toho ako dlho už trpíte problémami s vlasmi. Masáž hlavy alebo inými slovami stimulácia pokožky hlavy pôsobí celostne a povzbudí celý organizmus. Aktivovaním a urýchlením látkovej výmeny sa urýchli detoxikácia celého tela. Pokožka hlavy sa dostatočne prekrví a počas toho sú korienky vlasov lepšie zásobované kyslíkom a výživnými látkami. Už po niekoľkých týždňoch sa môžete sami presvedčiť o pevnosti a hustote dorastajúcich vlasov.

Masáž pokožky hlavy je ideálnym doplnkom k Ayurvédskym Active produktom a zaručuje ešte rýchlejšie výsledky. Tieto výsledky zaručuje aj počas, alebo po medicínskych výkonoch ako je napríklad chemoterapia.

Viac info TU

Pri súčasnom životnom štýle máme často menej pohybu ako kedysi. Niet sa čo čudovať, že trpíme problémami pohybového aparátu sprevádzanými bolesťou alebo trvalou únavou. Masáž patrí k veľmi účinným metódam, ako tieto ťažkosti zmierniť. 

Myslíte si, že pri všetkých vašich povinnostiach nemáte čas aj pre seba? 

Človek by po správnej masáži mal byť uvoľnený, odpočinutý a prečistený od stresov a negatívnej energie.