Meditácie

N   Meditácia   N

 

Meditácia (z lat. meditatio, rozjímať) alebo meditovanie je činnosť, ktorej zmyslom je uvedenie mysle človeka do stavu väčšieho alebo hlbšieho sústredenia sa, pasívnej a tichej mysle. Je to obracanie vnímania dovnútra, sprevádzané strácaním pripútanosti napr. k vonkajším predmetom…

Meditácia je umenie sústrediť sa len a len na jedno miesto, na jednu oblasť. Cvik prichádza s mnohými zdravotnými benefitmi vrátane zlepšenia schopnosti sústrediť sa, menšieho znepokojovania sa a celkového pocitu šťastia.

Začíname dýchaním. Hlboké dýchanie spomaľuje frekvenciu srdca, uvoľňuje svaly, pomáha sústrediť sa a je to ideálna cesta ako začať cvičenie.

relax

Meditácia je aktívny proces. Umenie sústrediť vašu pozornosť na jeden bod môže byť spočiatku náročné, avšak chce to len prax.

Treba si uvedomiť, keď do človeka vstúpi frustrácia. Toto je typické pre začiatočníkov, že si povedia „čo tu vlastne robím?“ alebo „prečo som už nemohol svoju myseľ upokojiť?“. Keď sa stane toto, naozaj sa treba sústrediť na svoje dýchanie a nechať frustráciu odísť.

Napriek tomu, že mnohí z nás si myslia, že sedenie v tureckom sede (Yogi so skríženými nohami pod stromom Bonzi) je najefektívnejšie, meditovať sa dá v akejkoľvek polohe ktorá je vám príjemná. Dá sa ležať, sedieť, oči mať otvorené alebo zatvorené…

Radi Vám povieme viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

 

Je potrebné cítiť časti svojho tela. Skvelé cvičenie pre začiatočníkov je uvedomovať si časti svojho tela, keď meditačný stav začne pôsobiť. Keď sa raz myseľ upokojí, venujte celú svoju pozornosť na vaše nohy a potom ju pomaly posúvajte hore svojím telom (vrátane vnútorných orgánov). Toto je veľmi zdravé a taktiež je to indikátor, že ste na správnej ceste.relax...meditácia

Je vhodné, keď meditácia prebieha v inej miestnosti, ako v tej, kde spíte, pracujete alebo cvičíte. Pomáha mať okolo seba sviečky a iné pomôcky, aby vám pomohli cítiť ľahkosť. Meditačná hudba je veľkým pomocníkom.

U nás je meditovanie sprevádzané inštrukciami, ktoré môžu byť aj vo forme nahrávky už súbežne s meditačnou hudbou. Meditačná hudba je vlastne relaxačný typ hudby, ako poznáte z jogy, alebo rôzne zvuky prírody. Toto všetko úžasne a efektívne upokojí našu myseľ a to už je moment, ktorý sa pre telo stáva ozdravným.

Meditovanie je možné aj v malých skupinkách aj individuálne.

Meditácia je absolútne skvelé cvičenie, ktoré je bežnou súčasťou mnohých ľudí, zväčša u tých úspešných.

Meditáciu u nás automaticky spájame s Aromaterapiou, o ktorej sa dočítate v našich službách tiež. Dá sa spojiť aj s iným ošetrením, napríklad s Infrasaunou a podobne.

 

Rezervujte si termín alebo zistite viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

 

slnko-mesiac

 

Comments are closed