Magnetoterapia

N   Pulzujúca magnetoterapia   N


♥ Ak  vás trápia rôzne bolesti ako chrbtice, kĺbov, svalstva, ste často vyčerpaný alebo máte oslabenú imunitu, ste často pod stresom, u nás ste našli riešenie.

Dr.Magnet pulzer – pulzujúca magnetoterapia, prístroj s ktorým sa môžete stretnúť v kúpeľoch, na rehabilitáciách či nemocniciach.

Pod pojmom magnetorapia rozumieme pôsobenie pulzného magnetického poľa, vytvoreného na organizmus človeka. Pri tomto pulznom magnetickom poli sú presne charakterizované veličiny ako intenzita, frekvencia a čas pôsobenia, Elektromagnetické pole zabezpečuje, že naše telo namiesto vĺn zdeformovaných pôsobením okolia, dostáva kmity zodpovedajúcej frekvencie. Nakoľko každá z miliárd buniek nášho organizmu je samostatnou elektromagnetickou jednotkou, impulzy zodpovedajúcej frekvencie pôsobia na ne ako na celok blahodárne. Magnetoterapia teda ruší nepriaznivé pôsobenie vĺn a obnovuje zdravú rovnováhu tela.
Život na Zemi bez magnetického pola nie je možný. Magnetoterapiou je možné ovplyvniť veľmi široké spektrum chorôb. Je ňou možné aj liečiť a aj robiť prevenciu pred mnohými ochoreniami.

magnetizmus

Magnetosféra našej Zeme sa pre vysoký stupeň urbanizácie za posledných sto rokov podstatne oslabila. naše telo získava z magnetickej energie Zeme len malú časť. Popri tom sa v našom okolí rozšírili elektrické zariadenia slúžiace pre naše pohodlie, ako sú televízor, rádio, mobilný telefón, domáce náradie, počítače, atď., ktoré ďalej znižujú silu magnetického poľa. Medzi poklesom magnetickej sily a zjavným zvýšený výskytom niektorých chorôb existuje zjavná súvislosť. Len výskumy v sedemdesiatych rokoch vedeli dokázať v súvislosti s vesmírnym programom, že medzi znížením sily magnetického poľa a početnosťou chorôb je veľmi úzka súvislosť. Cieľom tejto terapie je, aj napriek nepriaznivým okolnostiam, vytvoriť v našom organizme magnetickú rovnováhu.
Pulzujúcu magnetickú terapiu vyvinula pre kozmonautov NASA, bez toho by nebol existoval ani program vesmírnych lietadiel.

magnetizmus zeme

Každá jedna bunka, z ktorej sa skladá naše telo, je elektromagnetickou jednotkou, ktorá na vplyv energie odpovedá elektromagnetickým impulzom. Každá bunka, orgán, respektíve organický systém funguje na svojej osobitnej frekvencii.
Ak poznáme tieto hodnoty, dokážeme zmerať zdravotný stav organizmu (biorezonancia), a dodaním vhodných kmitov ich vieme aj ovplyvniť.
Tento fakt sa využíva pri vypracovaní metód pulzujúcej magnetickej terapie: pomocou nízkofrekvenčných pulzujúcich magnetických polí bez akýchkoľvek vedľajších účinkov dokážeme ovplyvniť celý náš organizmus.

 

Radi Vám povieme viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

 

Využitie alebo uplatnenie tohto prístroja je naozaj veľmi široké, takmer pre šesťdesiat druhov ochorení, z ktorých najčastejšie uvádzame tu:

Kardiovaskulárne choroby – pre pacientov v stavoch po srdcovom infarkte a mozgovej príhode, pre trpiacich na vysoký krvný tlak, stenózu ciev končatín, zlú všeobecnú cirkulácie krvi.

Je možné mimoriadne účinne ošetriť závratové príznaky , hučanie v ušiach.

Cukrovka – zlepšuje sa nielen schopnosť produkcie inzulíni pankreasu, ale je možné lepšie zabrániť aj komplikáciám (zúženie ciev v končatinách, zlyhanie obličiek, poškodenie nervovej sústavy, poškodenie zraku).

Ochorenie kĺbov – tu je možné dosiahnuť podstatnú zmenu už za 6 týždňov – 3 mesiace.

Utišovanie bolesti – je možné tíšiť alebo zamedziť bolestiam akéhokoľvek typu, je možné účinne aplikovať aj v prípade migrénových bolestí hlavy!

Popáleniny – bolesť a opuch sa zmierni.

Osteoporóza – minerálny obsah kostí sa zvýši, čím sa proces spomalí, zlomeniny sa liečia rýchlejšie.

Astma-bronchitída – zníži sa produkcia slín, dýchacie cesty sa stanú priechodnými.

Lézie – početné exémy, vredy sa liečia rýchlejšie, je možné zabrániť preležaninám.

Bolesti krku a plecných kĺbov – je možné pomocou prístroja znížiť, respektíve im zamedziť.

Poruchy spánku – zlepšenie, je potrebná niekoľko dňová trpezlivosť. Nie sú potrebné lieky na spanie, upokojenie sa.

Chronický zápal alebo zväčšenie prostaty – je typickou chorobou pokročilého veku, resp. chorobou cyklopretekárov. Je možné liečiť s vysokou účinnosťou, ale je potrebné denné používanie.

Klimax – v prvom rade jej pravidelným používaním je možné zamedziť potivým nočným nevoľnostiam.

Chronické črevné ťažkosti, zápcha – sa účinkom ošetrenia zlepšuje (ošetrenie musí byť večer pred spaním a ráno v dobe medzi 5 a 7 hodinou), ale je neodpustiteľný správny prísun tekutín a vláknin.

Okrem vyššie spomenutých príkladov ochorení , je samozrejme možné úspešne aplikovať magnetoterapiu  aj  v ďalších prípadoch iných zdravotných ťažkostí.

Kedy nesmie byť magnetoterapia používaná:

 • V tehotenstve. Napriek tomu, že nie sú známe správy o negatívnom pôsobení magnetických polí, je nutná predbežná opatrnosť.
 • Pri používaní citlivých lekárskych elektronických zariadení ako sú kardiostimulátor, podporné sluchové zariadenia a iné.
 • Pri krvácaní akéhokoľvek pôvodu.
 • Pri akútnej tuberkulóze.
 • U osôb s diagnózou tumoru a po operácii zhubného nádoru alebo liečbe chemoterapiou (podľa lekára)
 • U žiadnej infekčnej alebo mykotickej (plesňovej) chorobe.
 • Pri záchvatových neurologických ochoreniach ako je epilepsia a iné.
 • U bolestí neznámeho pôvodu v brušnej oblasti.
 • Pri hematologických ochoreniach (ochorenia krvi).
 • Pri extrémne nízkom krvnom tlaku (hypotenzii).
 • Dva dni pred a dva dni po menštruácii (individuálne). Ak aplikujeme magnetoterapiu mimo uvedeného obdobia, tak sú bolesti počas menštruácie miernejšie. V dobe menštruácie samozrejme je možné aplikovať magnetoterapiu mimo bedernej oblasti.
 • Neodporúča sa kombinácia s liečbou steroidami a elektroliečbou. Naopak, kombinácia so svetloliečbou je indikovaná a ideálna je v kombinácii s laserom.

Radi Vám povieme viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

Niekoľko významných zahraničných a domácich vedcov uskutočnilo rôzne skúmania ako napríklad:

Mikroskopická skúška s mikroskopom na tmavom poli dokázala, že už po 10 minútovom ošetrení sa červené krvinky, ktoré boli predtým zlepené do tvaru šúľaných bankoviek sa od seba oddelili, teda sa kapacita prenosu kyslíka vo veľkom zväčšila.
Skúmanie  thermo kamerou sa dokázalo, že po 20 minútovom ošetrení sa v dolných končatinách zlepšila dodávka krvi, vo vlásočnej sieti (microcirculatio) sa spustil krvný obeh.
Profesor Sandyk (grécky) v rokoch 1993-94 vo viacerých svojich štúdiách písal o priaznivom účinku pulzujúcej magnetickej terapie v prípade Parkinsonovej choroby, sclerosis multiplex-u, ako aj cukrovky.
Aj ruskí, britskí, americkí  vedci mali priaznivé skúsenosti v prípade aterosklerózy, reumatického ochorenia, zmierňovaní bolesti, zápalu priedušiek, kožných ochorení, fraktúr kostí, atď.
Dokázali vykázať jednoznačné zlepšenia!

 

spa
relax & pohoda & regenerácia

Comments are closed