Aromaterapia

N   Aromaterapia    N

 

zdroje éterických esencií

Aromaterapia sa vykonáva za pomoci éterickych olejov. Aj keď olej nie je to správne pomenovanie, avšak je to tak už zaužívané. Ide presne o esencie, resp. výťažky získané z rastlín, ich kvetov, stoniek, korienkov a pod. Esencia je najkoncentrovanejším reprezentatom liečivej sily rastliny, nositeľom jej životnej energie a charakteristických vlastností. Je to najjemnejšia a súčasne najcennejšia časť rastliny.

Terapeutické účinky tejto esencie však prebiehajú oveľa intenzívnejšie, na rozdiel od pôsobenia rastliny ako celku, poprípade prostredníctvom extraktu. Olejové esencie však v rastline nájdeme len v nepatrných kvapôčkach, ktoré sa nachádzajú v jej koreňoch, kvetoch, listoch, kôre, živici alebo plodoch.

 

Ako sa získavajú éterické oleje, resp. esencie?aromaterapia

Kvalitné esencie sa získavajú destiláciou pomocou vodnej pary, lisovaním za studena (citrusové plody) alebo extrakciou v alkohole. Avšak nekvalitné oleje sa extrahujú pomocou chemických rozpúšťadiel, ktoré sa potom z olejov nedajú úplne odstrániť. Táto metóda je samozrejme lacnejšia, čomu zodpovedá i nižšia cena výsledných produktov, ktoré častokrát nesplnia očakávania klienta. Dnešný priemysel dokáže vyrobiť i lacné chemické náhrady týchto olejov, ktoré čuchom nedokážeme rozoznať. Museli by sme olej podrobiť niekoľkými chemickými rozbormi a testom, aby sme zistili kvalitu a pravosť éterického esenciálneho oleja. Pôsobenie syntetických látok na organizmus je veľmi škodlivé!

aromaterapia

Pozor! Umelo, chemicky vyrobené éterické esencie sú absolútne nepoužiteľné na terapeutické účinky!

Preto ú nás na terapeutické účinky používame výhradne čisté prírodné

éterické esencie.

Oleje, resp. esencie, uchovávame v tmavých fľaštičkách z hnedého skla, ktoré neprepúšťajú svetlo. Oleje nevystavujeme veľkému teplu a vlhku. Proti vzduchu a vlhku oleje chránime starostlivým a včasným uzavretím.

Radi Vám povieme viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

Pôsobenie éterických esencií na ľudský organizmus

pôsobenie esencií na organizmus človeka

Zásluhou životnej energie, ktorou každý disponujeme, prebiehajú v našom organizme najrôznejšie aktivity od regulácie teploty, tlaku, dýchania cez udržiavanie rovnováhy minerálov a stopových prvkov až po vysoko sofistikovanú podporu nervovej, tráviacej a inej sústavy. Éterické oleje povzbudzujú túto životodarnú silu: povzbudzujú určitý hojivý proces, ktorý je nášmu telu vlastný a ktorý je pre neho prirodzený.

Éterické oleje svojou vôňou prostredníctvom čuchových buniek stimulujú mozgový systém a ten potom spúšťa reakcie celého organizmu.

O skutočnosť, že náš psychický stav ovplyvňuje stav fyzický, sa dnes opierajú všetky seriózne terapeutické postupy. Pri terapii možno esencie efektívne použiť ako prirodzene upokojujúce a povzbudzujúce prostriedky, ktoré na ľudský organizmus pôsobia oveľa organickejšie a jemnejšie ako bežné lieky, umelo vytvorené a teda telo ich ťažko prijíma. Chemický vzorec lieku je iných ako naša prirodzená ľudská aromaterapia vdychovanímchémia, preto nie vždy telu pomôžu. Avšak, byliny a rastliny a všeobecne zdroje prírody, majú presne taký druh chemického vzorcu ako naše telo, a preto telo tieto esencie a výťažky ľahko a s prirodzenosťou prijíma.

Keď sa do tela dostanú baktérie, držia sa okolo našich buniek. Keď máme v tele vírusy, ich domčekom sú jadrá našich buniek. Keď užívame esencie vnútorne, dokážu sa dostať nielen okolo bunky, ako lieky, kde ničia baktérie, ale dokážu preniknúť až do jadra bunky a tak zabíjať vírusy. Lieky sa do jadra bunky  nedostanú a preto ani lekári pri vírusoch nezvyknú lieky predpisovať.

V porovnaní s klasickými psychofarmatikami je ich veľkou devízou fakt, že nedisponujú škodlivými vedľajšími účinkami.

 

Aromaterapia je automatickou všetkých našich ošetrení a procedúr.

 

Rezervujte si termín alebo zistite viac aj na 0948 40 10 70 alebo nás kontaktujte TU

 

úžasná sila aromaterapievôňa...

Comments are closed